Ogłoszenia duszpasterskie – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 13.04.2020

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY13.04.2020

• Dzisiaj przypada drugi dzień Świąt Wielkanocnych: Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte będą jeszcze o godz. 10,30 i 13,00. Nie będzie Mszy wieczornej o g. 17,00.
  • Chcę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy mimo trudności związanych z trwaniem pandemii pomagali w celebracjach Wielkiego Tygodnia: p. kościelnemu i organiście i tym, którzy usługiwali w nabożeństwach i liturgii Triduum Paschalnego oraz przygotowali do uroczystości Wielkanocnych nasz kościół i udekorowali go kwiatami.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w Wielką Sobotę po Wigilii Paschalnej w postawie wiary i czci dla obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wyszli przed swoje domy, aby przyjąć błogosławieństwo od Zmartwychwstałego Chrystusa.
  • Dziękuję strażakom i wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu przejazdu Najświętszego Sakramentu po ulicach naszej parafii podczas wyjątkowej w tym roku Rezurekcji. Dziękuję za użyczenie samochodu do przewiezienia monstrancji.
  • W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej jest już podany dalszy harmonogram sprzątania naszego kościoła. Od 2 maja rozpoczyna ul. Zawiła – numery parzyste.
  • Ze względu na ograniczoną liczbę uczestniczących we Mszy Świętej nie udało się przeprowadzić składki inwestycyjnej. Jednak mimo tego parafianie okazali zrozumienie i ofiarność. Na przełomie marca i kwietnia na konto parafialne wpłynęło 3230 zł, a w kopertach dostarczone zostało 2100 zł. Bóg zapłać za tę ofiarność. Tym bardziej, że za prąd w kościele oraz za gaz trzeba było zapłacić przeszło 5000 zł.
  • Bóg zapłać za ofiarę składaną do skrzynki na kwiaty w Wielkim Poście. Została zebrana kwota 670 zł.
  • Dziękuję rodzinie, które w ostatnim tygodniu zatroszczyła się o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Akacjowej mieszkające pod

numerami 3, 5, 7 i 9.

• Msze Święte w tym tygodniu będą we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00, a w środę i piątek o godz. 7,00. Cicha Adoracja pół godziny przed mszą wieczorną we wtorek, czwartek i sobotę.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 16.30.