Ogłoszenia duszpasterskie – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.07

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.07

• Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zachęcam do udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dodatkowa Msza Święta o godz. 13,00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu. O godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w środę przypada wspomnienie św. Marty, a w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca. O godz. 7,00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmianka tajemnic różańca.
  • Do środy 29 lipca włącznie można jeszcze składać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Akcja ta wspiera polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem  14, 16, 18, 22, 28.
  • Przypominam o przestrzeganiu przepisów i zasad postępowania obowiązujących w czasie pandemii.
  • Zbliża się 40 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi zapisują się osobiście tylko w dniach od 1 do 5 sierpnia w salce przy parafii ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie w godz. 17,00 – 18,30. Koszt dla wszystkich wynosi 100 zł. Autokar powrotny 30 zł. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2020 z kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach po Mszy o godz. 8,30.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, wtorek i czwartek o godz. 18,00, a w sobotę o g. 7,00 i 18,00. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.