Ogłodzenia duszpasterskie – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.02.2023


• Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. O godz. 15.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodzin . O g. 16.30 adoracja w ciszy. Msza Święta wieczorna o 17,00.
• 22 lutego Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18,00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie po Mszy rannej. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej archidiecezji w tym dniu rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca. Podejmijmy i realizujmy postanowienia wielkopostne oraz uczestnictwo w rekolekcjach, aby pokonywać nasze wady, grzechy, uzależnienia i złe przyzwyczajenia, aby się nawrócić i być prawdziwymi uczniami Chrystusa. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Na Mszy o godz. 8.00 i 17.00 będzie nauka dla wszystkich. Na godz. 9.30 zapraszam młodzież od klasy 8 SP i starszą, a na godz. 11.00 dzieci wraz z rodzicami. Szczegółowy plan będzie podany w Środę Popielcową.
• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Msza święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.15.
• W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o g. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00. W piątek o g. 20.00 kolejne spotkanie chóru parafialnego, a scholi parafialnej w sobotę o 9,30.
• Dziękuję rodzinie Szewczykowskich i Kozik z ul. Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej 55, 59 i 61.
• Bóg zapłać za ofiarę złożoną tydzień temu na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji. Do puszek zebrano 1850 zł. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
• W zakrystii można nabyć nowy numer „Stasia” na miesiąc marzec.
• Trwają przyjęcia do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie. Najbliższe dni otwarte będą w sobotę 25 lutego od g. 10.00 do 12,00. Szczegóły na plakacie.