Ogłoszenia duszpasterskie – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.02.2023

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.02.2023

• Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. Andrzej Wciślak, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. O godz. 16.15 Gorzkie Żale. Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
• Jutro od godz. 15.30 odwiedziny chorych w domach. Jeśli ktoś nie może jutro przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, to proszę zgłosić to w zakrystii, najpóźniej do jutra, do godz. 12,00. Nie będzie odwiedzin chorych w 1 piątek. Składka na potrzeby rekolekcji będzie w środę.
• W tym tygodniu przypada 1czwartek, piątek i 1 sobota miesiąca. Msze Święte ku czci NSPJ z nabożeństwem wynagradzającym będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18,00. Okazja do spowiedzi będzie rano od godz. 6.30 i wieczorem na Drodze Krzyżowej.
• W sobotę przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Msza Święta dla Żywego Różańca będzie o godz. 7,00. Po Mszy nabożeństwo wynagradzające i zmianka tajemnic różańcowych. 04 marca o g. 10.00 w Woli Radziszowskiej odbędzie się Dekanalne spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o g. 17.00. W piątek o g. 20.00 kolejne spotkanie chóru parafialnego, a scholi parafialnej w sobotę o 9,30.
• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Msza święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.15.
• Dziękuję rodzinie Dyrek, Lelek i Szymańskich z ul. Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej 63, 69, 71, 73 i 75.
• W zakrystii można już nabyć baranki wielkanocne w ramach tegorocznej wielkopostnej akcji charytatywnej, prowadzonej przez Caritas. Są jeszcze nowe, marcowe numery „Stasia”
• Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Kazimierz, życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych darów.