Ogłoszenia duszpasterskie – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.07

17 NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.07

• Dzisiaj przed kościołem ofiarą do puszek będzie można wspomóc 6 -letniego Olka, który choruje na jałowy zanik kości udowej. Jego rodzice będą po Mszy Świętej zbierać na długotrwałe leczenie, rehabilitacje i sprzęt ortopedyczny. O godz.16.30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Aalfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc sierpień. Przeżyjmy go w abstynencji i wolności od uzależnień w intencji trzeźwości naszego narodu. W niedzielę święto Przemienienia Pańskiego. Suma Odpustowa w Paszkówce o godz. 11,15.
• W Lizbonie trwają światowe Dni Młodzieży. Plan transmisji w TVP na plakacie.
• W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i 1 sobota miesiąca. W piątek Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18,00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9,00. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7,00. Po niej nabożeństwo i zmianka tajemnic różańcowych.
• W przyszłą niedzielę 6 sierpnia po Mszy Świętej w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach o godz. 8.30 wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w obu skawińskich parafiach od 1 do 5 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej.
• Dziękuję rodzinom Ładniak, Przybyła, Wiatr i Więsek z ul. Wspólnej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom z ul. Wspólnej 21, 19, 17, 15 i 11.
• Dziękuję za złożoną ofiarę w ubiegłą niedzielę i w miesiącu liopcu na inwestycyjne i remontowe potrzeby naszej parafii.
• W zakrystii można nabyć nowy sierpniowy numer miesięcznika „Staś”.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w piątek i sobotę o godz. 7.00 i 18,00.

ŚDM-transmije-w-telewizji   

sierpniowa_abstynencja (2)