Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 05.03.2023

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 05.03.2023

• Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.15 Gorzkie Żale. Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
• Parafia Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie organizuje katechezę dla dorosłych, którzy nie byli do bierzmowania. Będzie się ona odbywać w środy o godz. 19.00 przez 3 miesiące w salce na plebanii ul. Kościelna 3. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę 8 marca. Przewidywany termin bierzmowania pod koniec maja w Bazylice Mariackiej w Krakowie.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o g. 17.00. W piątek o g. 20.00 kolejne spotkanie chóru parafialnego, a scholi parafialnej w sobotę o 9,30.
• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Msza Święta wieczorem o godz. 18,00.
• W zakrystii można już nabyć baranki wielkanocne. Są jeszcze nowe, marcowe numery „Stasia”. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skrzynki obok ambony.
• Dziękuję rodzinie Zagórskich, Nowakowskich, Kwinta, Kaciniel i Piszczek z ul. Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada rodzinom z ul. Długiej 79, 85, 89 i 95.
• Bóg zapłać za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na potrzeby naszej parafii. 
• Po przyszłej niedzieli będą zbierane produkty na paczkę dla Ukrainy. Szczegóły zbiórki będą podane w przyszłą niedzielę.
• Fundacja Dar Serca, Parafialny klub Millenium oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na Turniej Piłki Nożnej Halowej. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 12.03 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie. Dochód będzie przeznaczony na leczenie 5-cio letniego Jasia z Jaśkowic, chorego na dystrofię – chorobę genetyczną, prowadzącą do zaniku wszystkich mięśni.
• W poniedziałek 13 marca o godz. 17.00 w budynku Katolickiego Liceum w Skawinie odbędzie się spotkanie z p. doktor Barbarą Engel – kardiologiem badającym Cud Eucharystyczny w Legnicy.
• Na dzień19 marca na godz. 13.00 są zarezerwowane dla naszej parafii miejsca na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Chętni na udział w tym przedstawieniu proszeni są o zapisanie się w zakrystii do 12 marca.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.