Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.05.2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA26.05.2019

 

  • Dzisiaj po Mszy o godz. 8,00 modlimy się za zmarłych z I cz. wypominków rocznych, a przed sumą za zmarłych z II części. O godz. 16,30 nabożeństwo majowe i Msza wieczorna o godz. 17,00. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tygodniu odprawiane są po Mszy wieczornej.
  • W tym tygodniu, przed Wniebowstąpieniem Pańskim, w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Jak co roku w naszej parafii zapraszam na procesje błagalne, aby uprosić u Boga ratunek przed głodem, klęskami żywiołowymi i wszelkimi nieszczęściami. W poniedziałek o 17,45 będzie procesja do krzyża koło p. Marchewki, a potem Msza Święta i nabożeństwo majowe. We wtorek o g. 18,00 będzie Msza Święta o urodzaje, potem procesja pośród pól i nabożeństwo majowe przy kapliczce naprzeciw p. Cyganików. Nie będzie w tym dniu Mszy w kościele. W Środę o 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, później procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego i Msza Święta, a po niej majówka.
  • W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, a w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Msza Święta dla czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7,00. Po Mszy wieczornej uczcimy Serce Pana Jezusa modlitwą litanijną.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po sumie będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci. W parafii Facimiech uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11,30.
  • Składam podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za udekorowanie kościoła i złożony dar ołtarza dla parafii, który został przeznaczony na zakupienie kapy, używanej w nabożeństwach maryjnych.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, że od 1 czerwca nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej funkcjonującej na terenie Gminy Skawina.
  • W tym tygodniu w sobotę Msza Święta będzie o godz. 7,00 i 18,00, a w pozostałe dni o godz. 18,00. We wtorek Msza Święta tylko przy kapliczce naprzeciw p. Cyganików. Nie będzie Mszy w kościele.