Ogłoszenia duszpasterskie – 22 Niedziela Zwykła – 02.09.2018

    XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018

 

  • Dzisiaj pierwsza niedziela września. Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
  • Jutro przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Szkoła Podstawowa rozpocznie go Mszą Świętą o godz. 8,00. Potem przemarsz uczniów do szkoły. Natomiast uczniów gimnazjum i młodzież szkół ponadgimnazjalnych zapraszam w 1 piątek miesiąca na godz. 18,00, aby Bogu zawierzyć nowy rok szkolny.
  • W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych. Msza Święta z nabożeństwem ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o g. 7,00 i 18,00.
  • W przyszłą niedzielę 9 września przedstawiciele naszej społeczności zapraszają od godz. 15,00 do 19,00 na boisko sportowe w Borku Szlacheckim. Będzie to okazja do wspólnego spotkania. Zaplanowane są atrakcje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
  • W niedzielę 16 września odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9,00 Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata”. Potem o g. 11,00 Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
  • Dziękuję za złożone ofiary na składkę inwestycyjną w ostatnią niedzielę oraz niedziele poprzedzające. Wyrażam także wdzięczność panom Robertowi Gałce i Bogusławowi Trębacz za pomoc przy położeniu wylewek w dolnej części plebanii oraz pani Dorocie Ptak za ufundowanie bramy garażowej. Wszystkim, którzy poświęcają swój czas i bezinteresownie pomagają przy obiektach kościelnych, a nie chcą być wymienieni składam Bóg zapłać. Zostały zamontowane drzwi wejściowe do toalet i wymienione przewody instalacji elektrycznej w dolnej części budynku. Ściany przygotowywane są do położenia płytek i finalnego pomalowania. Planujemy w najbliższym czasie zakup płytek ściennych i podłogowych oraz drzwi wejściowych i wewnętrznych. Zawierzając te przedsięwzięcia Opatrzności Bożej i ludzkiej ofiarności może uda się zakończyć te prace na październik.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o g. 8,00, środę o g. 7,00, w piątek o 7,00 i 18,00  a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.