Ogłoszenia duszpasterskie – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA, 10.09

23 NIEDZIELA ZWYKŁA, 10.09

• Dzisiaj beatyfikacja rodziny Ulmów z w Markowej na Podkarpaciu oraz rozpoczęcie XIII Tygodnia Wychowania. Po Mszy o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci, które w naszej parafii w przyszłym roku przystąpią do 1 Komunii Świętej i ich rodziców. O godz.16.30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• We wtorek w szkole przed ogólnym zebraniem rodziców na godz. 17.15 zapraszam na krótkie spotkanie rodziców uczniów z klasy 6 i 7, planujących przygotować się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
• W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym dekanacie odpust w parafii Kraków – Sidzina. Suma o godz. 18,00. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.
• W przyszłą niedzielę W Sanktuarium pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Rozpoczęcie Drogą Krzyżowa u „Piłata” o godz. 9,00. Msza Święta w intencji rodzin i małżeństw pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego o godz. 11,30. W naszej parafii o g. 15.00 będzie poświęcenie odnowionej kapliczki przy ul. Długiej i Łanowej oraz Msza Święta dziękczynna za uwieńczenie starań o ochronę tego miejsca kultu.
• W czwartek o godz. 16,15 spotkanie dla kandydatów na ministrantów, a o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Zapraszam także wszystkich chłopców od klasy trzeciej i starszych, chcących w naszej parafii pełnić posługę ministranta. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie scholi parafialnej. Zapraszamy także nowe osoby do scholi od klasy drugiej i starsze.
• W zakrystii można jeszcze nabyć wrześniowy numer miesięcznika „Staś”.
• Dziękuję rodzinom Piszczek, Szewc, Błaszczak i Kupiec z ul. Nad Potokiem za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom z ul. Nad Potokiem 14, 16, 18, 22 i 28.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00.