Ogłoszenia duszpasterskie – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.10

28 NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.10
• Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: ”Jan Paweł II cywilizacja życia”. Przed kościołem można wesprzeć edukację niezamożnej młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości całej Polski. O godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodzin. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Msza wieczorna o g. 17,00.
• Różaniec w naszej parafii odmawiamy przed Mszą Świętą: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do tej modlitwy dzieci, młodzież i rodziny. W poniedziałek klasy 1 i 2, we wtorek kl 3, w środę kl 4 i 5, w czwartek kl 6, w piątek kl 7, a w sobotę młodzież i te osoby, które nie mogą przyjść w powyższe dni.
• W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W środę święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia a w piątek uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego.
• We wtorek o godz. 16.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 6 i 7 oraz starszych, którzy tego sakramentu jeszcze nie przyjęli. Kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje.
• W czwartek o godz. 16,15 spotkanie dla kandydatów na ministrantów, a o godz. 17.00 ministrantów i lektorów. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie scholi parafialnej. Zapraszamy nowe osoby do Chóru parafialnego, scholi i na kandydatów na ministrantów. Chętni niech przyjdą na wyznaczone spotkania.
• Dziękuję rodzinom Sęk M, Jachymczyk V i Sajkowska K. z ul. Nad Potokiem za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty oraz p. Cecylii Sęk za ofiarę na kwiaty W tym tygodniu troska o naszą świątynię przypada rodzinom z ul. Nad Potokiem 17, 15, 9, 7 i 1.
• Od jutra można podawać zmarłych do wypominków rocznych i jednorazowych. Za zmarłych z wypominków rocznych modlimy się w niedziele po Mszy o godz. 8.00 i przed Mszą o godz. 10,30 na przemian, za zmarłych z wypominków jednorazowych na cmentarzu w Rzozowie 1 i 2 listopada oraz w naszym kościele w Dzień zaduszny. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmowane są w kancelarii pół godziny przed różańcem i po Mszy Świętej.
• Msze Święte w tygodniu będą o g.18.00.