Ogłoszenia duszpasterskie – 3 NIEDZIELA ADWENTU, 17.12

3 NIEDZIELA ADWENTU, 17.12
• Dzisiaj Niedziela Gaudete. Rozpoczynamy 2 część Adwentu, która koncentruje się na 1 przyjściu Syna Bożego. Przed kościołem Rada rodziców naszej szkoły przeprowadza kiermasz świąteczny. Natomiast nasza schola rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane środki będą przeznaczone na odnowienie śpiewników oraz na materiały wykorzystywane przy spotkaniach. O godz. 15.00 Msza dla dzieci klas 3 i ich rodzin. O g. 16,30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o 17,00.
• Ostatnie tegoroczne roraty będą w poniedziałek, środę , piątek i sobotę o godz. 6.45, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00. Zapraszamy rodziny, młodzież i dzieci do podjęcia adwentowego wysiłku, aby dobrze przygotować drogę przychodzącemu do nas Zbawicielowi.
• W środę od godz. 15.00 odwiedzę chorych, którzy chcą jeszcze skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami. Proszę ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii. Tam również zgłaszamy tych chorych, którzy w święta chcą przyjąć Komunie Świętą. W Boże Narodzenie 25 grudnia po Mszy o godz. 10.30 Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii przyjdzie z Komunią do zgłoszonych osób.
• W środę o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów. Próba Chóru parafialnego w piątek o g. 20.00, a spotkanie scholi w sobotę o g. 9.30.
• W czwartek 21 grudnia od g. 16.00 do 19.00 w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej. Przerwa w spowiedzi będzie od g. 17.30 do 18,00.
• Dziękuję rodzinom Skocz, Annie i Sebastianowi oraz Romanowi Pankiewicz z ul. Słonecznej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu tę posługę podejmą rodziny z ul. Słonecznej 1, 4, 6 i 8.
• Bóg zapłać za pomoc Kościołowi na Wschodzie, którą okazaliśmy w ubiegłą niedzielę. Do puszek została złożona ofiara 1508 zł. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii z przeznaczeniem na zamontowane już ogrzewanie ławek. Wypłaciłem 1 ratę, a zostały jeszcze 4 raty.
• W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2024 rok z obrazami Matki Bożej i św. Jana Pawła II, pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece.
• Msze Święte w tygodniu będą o g. 6.45 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę i o g.18,00 we wtorek, czwartek i sobotę. W przyszłą niedzielę 24 grudnia Msze Święte będą o 8.00, 10.30 i o godz. 13,00. Nie będzie Mszy Świętej o 17,00. Po Mszy o g. 10.30 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do szopki w domu.
• Wizyta duszpasterska po świętach: ul. Łanowa i Długa(27 i 28 XII) oraz ul. Szlachecka i Topolowa(29 i 30 XII).