Ogłoszenia duszpasterskie – 4 NIEDZIELA ADWENTU, 24.12

4 NIEDZIELA ADWENTU, 24.12

• Dzisiaj Msze Święte będą jeszcze o godz. 10.30 i 13,00. Nie będzie Mszy wieczornej o 17,00. Wieczorem w gronie rodzinnym będziemy przeżywać Wigilię przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Powinna ona mieć charakter religijny. Nie powinno zabraknąć wspólnej, rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną, odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się pobłogosławionym opłatkiem i składania życzeń oraz wspólnego śpiewu kolęd. Przeżyjmy ten czas z wiarą, w radości, życzliwości i pokoju. O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
• Msze Święte w Boże Narodzenie będą o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Szafarz przyniesie Komunię świętą do domu po Mszy o godz. 10,30. tym osobom, które zostały wcześniej zgłoszone. Msze Święte w 2 dzień Świąt będą o godz. 8.00, 10.30 z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego i o g. 13.00. W tym dniu modlitwą i ofiarą wspieramy UPJPII. Nie będzie Mszy wieczornej.
• Podczas Oktawy Bożego Narodzenia w najbliższym tygodniu we wtorek przypada święto św. Szczepana. Poświecenie owsa będzie po Mszy o g. 8,00. W środę święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie można skosztować poświęconego w tym dniu wina. W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników, a w niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i zakończenie roku kalendarzowego. Na Mszach odśpiewamy dziękczynne Te Deum, a nieszpory z suplikacjami będą o g. 16,15.
• Dziękuję rodzinom Jankowicz, Borycz, Wawrzeniec, Lisowskich i Filcek z ul. Słonecznej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu tę posługę podejmą rodziny z ul. Spacerowej 1, 2, 3, 4 i 5.
• W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece wigilijne i nowy numer „ Stasia” na styczeń, a przy wyjściu z kościoła schola rozprowadza sianko na stół wigilijny. Spotkanie scholi w sobotę o g. 9.30.
• Wizyta duszpasterska po świętach: ul. Łanowa i Długa(27 i 28 XII) oraz ul. Szlachecka i Topolowa(29 i 30 XII). Harmonogram całej kolędy dostępny jest na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii.