Ogłoszenia duszpasterskie – 4 NIEDZIELA ADWENTU,20.12

4 NIEDZIELA ADWENTU,20.12

  • Dzisiaj o 15,00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin. O g. 16,30 Adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Przed nami ostatnie dni tegorocznego Adwentu. Starajmy się jak najlepiej przygotować na duchowe spotkanie z przychodzącym Jezusem. Msze roratnie będą w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.30, a we wtorek o godz. 18,00. Pół godziny wcześniej będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty. We wtorek okazja do spowiedzi od godz. 17,00.
  • Jeśli osoby chore, samotne chcą skorzystać z posługi sakramentalnej i wizyty kapłana w domu, to proszę ich zgłosić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Odwiedziny zgłoszonych osób będą we wtorek od godz. 9,30. W środę na Mszę roratnią harcerze przyniosą do naszego kościoła światło betlejemskie, które będzie można później zabrać do domu.
  • We czwartek wieczorem w gronie rodzinnym będziemy przeżywać wieczór Wigilii przed uroczystością Bożego Narodzenia. Powinien on mieć charakter religijny. Nie powinno zabraknąć wspólnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Syna Bożego, łamania się pobłogosławionym opłatkiem i składania życzeń oraz wspólnego śpiewu kolęd czy wspólnego oglądania pasterskiej Mszy Świętej. Materiały pomocne do Celebracji Wieczerzy Wigilijnej są na stronie internetowej. Przeżyjmy ten czas w atmosferze wiary radości, życzliwości i pokoju. O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w Boże Narodzenie będą o godz. 00, 10.30 i 17.00.
  • W sobotę 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. Będziemy czcić św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Msze Święte będą o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu. Nie będzie Mszy wieczornej.
  • W przyszła niedzielę 27 grudnia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie Mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo dla rodzin
  • W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zaraz po świętach. Jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, kolęda będzie w terminie późniejszym lub ograniczy się ona do spotkania w kościele na Mszach Świętych z błogosławieństwem rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Dworskiej 18, 24, 26 i 28 za podjęcie odpowiedzialności za zewnętrzny wygląd naszego kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o posługę w naszej świątyni proszę, jeszcze przed świętami, w środę bądź w czwartek rodziny z Dworskiej 35, 33, 31, 29, 25.