Ogłoszenia duszpasterskie – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 30.04

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 30.04.2023

• Dzisiaj o godz.16.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą w niedziele i święta o godz. 16,30, a w dni powszednie o godz. 17,30. Msze Święte w tygodniu przez cały miesiąc maj będą o godz. 18,00. Na majówkach modlimy się za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie , o dobre urodzaje, a także w intencjach własnych.
• W poniedziałek spotkanie dla Róży MB Fatimskiej(1 Róża z Borku) po Mszy wieczornej ok. g. 18,30, a we wtorek o tej samej porze dla Róży MB Kalwaryjskiej(2 Róża z Borku)
• We wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w środę uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą wg porządku niedzielnego o 8.00, 10.30 i 17,00. Nabożeństwo majowe z Nowenną o godz. 16,30. Suma odpustowa w parafii Rzozów o godz. 11,30. W czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17,00, chóru parafialnego w piątek o godz. 20,00, a próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,30.
• Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą w czwartek po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 oraz w piątek o godz. 19,00.
• W 1 piątek miesiąca Msze Święte ku czci NSPJ będą o godz. 7.00 rano i wieczorem o g. 18,00. Nabożeństwo wynagradzające będzie rano po Mszy Świętej, a wieczorem po majówce. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17,00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9,00. w 1 sobotę Msza Święta, nabożeństwo wynagradzające i zmianka tajemnic o g. 7,00.
• Dziękuję rodzinom Apostolik, Nędzka, Jagocha i Janik z ul Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Długiej 42, 40, 38, 34 i 32.
• W zakrystii można nabyć nowy numer „Stasia” na miesiąc maj.
• Dziękuję za złożoną w ubiegłą niedzielę i w miesiącu kwietniu ofiarę na inwestycyjne i remontowe potrzeby naszej parafii. Zamontowane zostały szyby witrażowe na okna w prezbiterium. Przełożenie witraży św. Wojciecha i św. Stanisława zostały przełożone na miesiąc czerwiec.
• Metropolita Krakowski zaprasza na procesję ze Wzgórza Wawelskiego na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Wyruszy ona 14 maja o godz. 9,00.