Ogłoszenia duszpasterskie – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19.03.2023

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19.03.2023

• Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do 1 spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodzin. O godz. 16.15 Gorzkie Żale. Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00, w piątek o godz. 20.00 spotkanie chóru parafialnego.
• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Na Mszy o godz. 18,00 będzie miał miejsce obrzęd uroczystych przyrzeczeń Duchowej Adopcji . Zachęcam do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitewne zobowiązanie, podejmowane w intencji dziecka, znanego tylko Panu Bogu, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła i podpisane złożyć 24 lub 25 marca.
• Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wadowic lub kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się 24 marca Mszą Świętą o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Rejestracja na stronie internetowej www.edk.org.pl
• W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień odpustu parafialnego. Msze Święte z kazaniem odpustowym będą o godz. 8.00 i 12,00. Po Mszy o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia baldachimu, strażaków i grupy parafialne oraz wszystkich parafian do uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszą Świętą w ciągu tygodnia i na Drodze Krzyżowej. Sprzątanie otocznia kościoła na odpust we wtorek i piątek o godz. 9.00.
• Dziękuję rodzinie Okarmus i Żak z ul. Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Długiej 129, 131, 133 i 137.
• Baranki wielkanocne można nabyć w zakrystii. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skrzynki przy chrzcielnicy.
• W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii
• W niedziele Palmową 2 kwietnia po Mszy o godz. 10.30 odbędzie się konkurs na najwyższą, własnoręcznie zrobiona palmę.