Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

5 Niedziela Wielkiego Postu18.03.2018

 

  • Dzisiaj po Mszy Świętą o godz 10,30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 16,00.
  • W zakrystii można jeszcze nabyć książkę o istocie i historii nabożeństwa Gorzkich żali. Do książki dołączona jest płyta z nagraniem tego nabożeństwa.
  • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać obok ambony. W tym miejscu można też nabyć paschaliki, aby wspomóc naszą parafialna scholę
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte w dni powszednie do czwartku włącznie będą o godz. 7,00.
  • W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest wydrukowany na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest on także dostępny, tak jak intencje mszalne i ogłoszenia, na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony jest na tablicach ogłoszeniowych przy kościele. W piątek o d godz. 10,00 rekolekcjonista będzie odwiedzał chorych w domach. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Osoby chore, nie mogące przyjść do kościoła proszę zgłaszać do p. kościelnego. Spowiedź rekolekcyjna i wielkopostna będzie w sobotę 24 marca. Przed południem od godz. 8,00 – 9,00 i od 10,00 – 11,00. Natomiast po południu od 15,00 – 16,30 i od 17,00 – 18,00. Składka na potrzeby rekolekcji będzie na Mszach Świętych w sobotę.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów będzie we czwartek o godz. 19,00.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze Święte ze względu na rekolekcje będą o godz. 8,00, 9,30, 11,00 i 17,00. Poświęcenie palm będzie na początku każdej Mszy, a uroczysta procesja z poświęconymi palmami wokół kościoła o godz. 11,00. Po Mszy Świętej będzie konkurs samodzielnie wykonanych palm.
  • Odpust parafialny ku uczczeniu Zwiastowania Pańskiego będzie 09 kwietnia w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego
  • Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Takie wsparcie nic nas nie kosztuje, przynosi duże efekty. Na stronie internetowej Caritas udostępnia bezpłatny program do rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz możliwość rozliczenia przez internet. Ulotki można zabrać przy wyjściu z kościoła.
  • 28 kwietnia o godz. 10,00 tego roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie będzie beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Jeśli w naszej parafii są chorzy, którzy chcieliby wziąć udział we Mszy beatyfikacyjnej, to proszę z zakrystii odebrać deklaracje, wypełnić je i oddać najpóźniej do Wielkiej Środy 28 marca. Sylwetkę Hanny Chrzanowskiej bardzo ciekawie przybliża okolicznościowy kurier Wydawnictwa św. Stanisława BM „ Chrystus i Ty”. Można go nabyć na stoisku z gazetami.