Ogłoszenia duszpasterskie – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.02.2023

6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 12.02.2023

• Dzisiaj, zgodnie z poleceniem naszego Metropolity i polskich biskupów, przed kościołem do puszek zbierana jest ofiara na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. O godz. 16.30 adoracja w ciszy. Msza Święta wieczorna o 17,00.
• We wtorek przypada święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00. W piątek o godz. 18.00 zapraszam na pierwsze spotkanie osoby chętne do chóru parafialnego. Próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,30.
• Dziękuję rodzinie Prochownik i Giermek z ul. Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej 35, 37, 39, 45 i 53.
• Osoby chcące pomóc ofiarom wojny na Ukrainie poprzez włączenie się do akcji „Paczka dla Ukrainy” proszone są o zgłoszenie tego w zakrystii. Szczegóły akcji na plakacie i instrukcji, dostępne w gablotach i na stronie internetowej.
• W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodzin.
• Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu 26 lutego. Poprowadzi je Ks. Andrzej Wciślak, wizytator katechetyczny naszego dekanatu.
• W dniu 19 lutego 2023 r. w godz. 08:00 do 20:00, w budynku Szkoły w Borku Szlacheckim, odbędą się wybory na Sołtysa i członków Rady Sołeckiej. Postarajmy się nie zbagatelizować tego wydarzenia. Przyjdźmy zagłosować, aby dokonać odpowiedzialnego i mądrego wyboru. Na wybory należy obowiązkowo zabrać dokument potwierdzający tożsamość.
• W dni powszednie Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek rano o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę wieczorem o g. 18,00.