Ogłoszenia duszpasterskie – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA–WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 21.05.

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA–WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 21.05.

• Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 10 dziewczynek i 4 -ech chłopców przystąpi dziś do I Komunii Świętej godz. 12.00. O godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o godz. 17,00. W tygodniu majówki o 17,30. Zapraszam dzisiaj młodzież, która 6 lat temu przystąpiła do I Komunii i w ubiegłym roku przyjęła Sakrament bierzmowania. Natomiast od poniedziałku zapraszam dzieci pierwszokomunijne, które będą miały „Biały Tydzień”.
• Od jutra na majówkach będziemy przygotowywać się przez specjalną modlitwę na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. W dzień Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny W środę przypada wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek św. Filipa Nereusza i Dzień Matki.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 16,30, a próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,30.
• Dziękuję rodzicom dzieci pierwszkomunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za dar ołtarza. W najbliższym tygodniu troskę o nasz kościół podejmują rodziny z ul. Długiej 8, 6, 4 i 2.
• Dziękuję parafianom za modlitwę, pamięć i życzenia na 30 -tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej okazji zostanie zakupiony baldachim.
• 17 i 18 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Po drodze zwiedzanie Komańczy, Dukli, Dębowca, Jarosławia. Koszt wynosi 350 zł. Cena obejmuje nocleg w Przemyślu, 1 obiadokolację i śniadanie. Przy zapisie wpłacamy 150 zł zaliczki.
• W przyszła niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.