Ogłoszenia duszpasterskie – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03

 • Dzisiaj rozpoczynają się parafialne rekolekcje wielkopostne. Zmobilizujmy nasze rodziny do licznego uczestnictwa, aby przygotować się do godnego przeżycia odpustu parafialnego i świąt wielkanocnych. Msze będą jeszcze o g. 30 i 11.00 dla rodziców dzieci klas 3 oraz rodziców kandydatów do bierzmowania.  O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie żale. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
 • Rekolekcje dla kl. 4, 6, 7 i 8 według planu, a dla kl 1, 2 i 3 zamiast w szkole będą w kościele. Udział w nich pozostawiamy do decyzji rodziców. Spowiedź będzie w poniedziałek i środę rano od godz. 7.30, wieczorem od g. 18,00. Natomiast we wtorek rano od godz. 7.30 i wieczorem od godz. 17,30. Odwiedziny chorych w domach będą we wtorek od godz. 15,00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie do p. kościelnego.
 • Składka na potrzeby rekolekcyjne będzie w środę na Mszach świętych.
 • We czwartek 25 marca Uroczystość odpustowa ku czci Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą rano o godz. 8,00 i wieczorem o godz. 18,00 z procesją wokół kościoła. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. To dziewięciomiesięczna modlitwa za dziecko zagrożone aborcją. Trwa ona od 25 marca do 25 grudnia. Deklaracje można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15.
 • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne, aby wspomóc chorych, starszych i niepełnosprawnych. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Dziękuję rodzinom z ul .Szlacheckiej 31 i 37 za troskę o naszą świątynię. W tym tygodniu o tę troskę proszę rodziny z Szlacheckiej 41, 57, 61, 69, 71.
 • Dziękuję w imieniu rodziców i moim za wsparcie dla naszego chorego parafianina Artura. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 6620 zł.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Po Mszy Świętej o g.10,30 będzie konkurs palm. Przed kościołem kiermasz ze świątecznymi ozdobami, które zostały wykonane przez koło gospodyń wiejskich i zespół teatralny. Dochód będzie przeznaczony na zakup drugiego głośnika dla zespołu.
 • Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
 • Burmistrz MiG Skawina informuje o rozpoczęciu 22 marca naboru wniosków w zakresie dotacji na wymianę starego kotła węglowego oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Szczegóły na afiszu.