Ogłoszenia duszpasterskie – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 06.03

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 06.03

• Dzisiaj o godz. 16.15 Gorzkie Żale. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Msza Święta wieczorna o godz.17,00. Módlmy się o pokój na Ukrainie, aby zakończyła się tam wojna oraz nie ginęli i nie cierpieli ludzie. Na zakończenie Mszy Świętej będziemy się o to modlić suplikacjami. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy okazują serce i w różny sposób pomagają uchodźcom z Ukrainy. Zebrana ofiara do puszek w Środę popielcową i ostatnią niedzielę została przekazana na ten cel poprzez Caritas .
• W Borku Szlacheckim na terenie nowej remizy OSP organizowany jest punkt pobytu uchodźców z Ukrainy. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w jego wyposażeniu. Potrzebne jest łóżko piętrowe, wersalka, fotel składany do spania, telewizor, pralka i inne sprzęty wyposażenia, niezbędne do mieszkania. Jeśli jakieś osoby byłyby chętne zakupić lub sfinansować coś z tego wyposażenia i w ten sposób pomóc uchodźcom, to prosimy o kontakt z Sołtysem na numer tel: 506 928 931
• Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 16,45.
• Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Msza Święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00.
• Próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.30.
• Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie zaprasza na spektakl teatralny „Poznańska Piątka”. Łączy on Misterium Męki Pańskiej z wojenną historią młodych mężczyzn, którzy w czasie okupacji oddali życie za ojczyznę. Spektakl będzie 9, 10, 11, 12, 18, i 19 marca o godz. 19.00 w sali gimnastycznej w/w szkoły.
• Dziękuję rodzinom p. Pająk i p. Mazuga z ul. Nad Potokiem 47 i 49 za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem 43, 2×39, 35, 33.
• Dziękuję za ofiarę złożoną w ostatnią niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Złożona dotychczas ofiara została przeznaczona na zakup wzmacniacza w ramach wymiany nagłośnienia naszego kościoła oraz na pokrycie dość wysokich rachunków za prąd i gaz. Bóg zapłać.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz.18,00