Ogłoszenia duszpasterskie – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 24.04.2022

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 24.04.2022

• Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogólnopolski Dzień Dobra – rozpoczynająca 78 Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 Msza Święta i poświęcenie świec dla dzieci, które 15 maja o g. 12,00 będą przeżywać I Komunię św. O godz. 16.30 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu.
• Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o włączenie się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, której celem jest zapewnienie podstawowych artykułów, niezbędnych dla kilkuosobowej rodziny na około tydzień czasu. Sugerowana lista artykułów i ich waga jest dostępna na wykazie w gablocie przy krzyżu misyjnym i na stronie internetowej parafii. Można zrobić gotowe paczki lub same artykuły według wykazu i dostarczyć po Mszach w tygodniu na plebanię do piątku włącznie.
• W poniedziałek przypada święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Wszystkich obchodzących imieniny ogarnijmy modlitwą i dobrymi życzeniami. Wśród nich jest także abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
• W czwartek o godz. 16.45 spotkanie dla ministrantów i lektorów, a w sobotę o godz. 9,40 próba dla scholi parafialnej.
• Dziękuję p. Katarzynie Kukla z mężem za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu dyżur przypada rodzinom z ul. Szkolnej 52, 43, 39, 37, 35.
• W zakrystii można nabyć nowy numer miesięcznika Staś na miesiąc maj.
• Msze Święte w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. Niedziela 24 kwietnia to także dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Hasło tej modlitwy: „ Niesiemy Pokój i Dobro na wszystkich drogach”.