Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20.03

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20.03

• Dzisiaj rozpoczynają się parafialne rekolekcje wielkopostne. Msze Święte z nauką dla młodzieży o g. 9.30, o 11.00 z nauką dla dzieci i 17.00 z nauką dla wszystkich. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podejmujmy ofiarę modlitwy, postu i wyrzeczeń w intencji pokoju na Ukrainie. 25 marca w dzień Zwiastowania Pańskiego w łączności z papieżem Franciszkiem dokonamy Aktu Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
• Jutro od godz. 13.30 Ks. rekolekcjonista odwiedzi tylko tych chorych, którzy będą zgłoszeni. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii u pana kościelnego do jutra do godz.12,00. We wtorek rekolekcyjny dzień spowiedzi. Spowiedź rano od godz. 8.00 do 9.00 i wieczorem od godz. 17.30 do 19,00. Składka rekolekcyjna będzie we wtorek na wszystkich Mszach.
• Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 16,45.
• W piątek dzień odpustu parafialnego. Msze Święte z kazaniem odpustowym będą o godz. 8.00, 12.00 i 18,00. Droga Krzyżowa o godz. 17,15. W ty dniu przypada Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody tego dnia w piątek o godz. 19.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zachęcam do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nasz Metropolita zaznacza, że ta wyjątkowo ważna modlitwa powinna leżeć na sercu każdemu z nas. Świat wciąż potrzebuje świadków „cywilizacji życia”. Deklaracje można zabrać z regału przy wyjściu z kościoła i podpisane przynieść do zakrystii.
• Próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.30.
• W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
• Dziękuję rodzinom z ul. Nad Potokiem Lelek Władysława i Małgorzata, Matwij, Książek i Silezin za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szkolnej 1, 2, 3, 4 i 10. Na stronie parafialnej i przy wyjściu z kościoła dostępny już jest dalszy plan sprzątania.
• Składka inwestycyjno – remontowa z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nagłośnienie naszego kościoła.