Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA ADWENTU,18.12• Dzisiaj po Mszach o godz. 8.00 i 10.30 przed kościołem bożonarodzeniowy kiermasz zorganizowany przez radę rodziców i grono pedagogiczne naszej szkoły. Dochód zasili konto szkolnej rady rodziców. Adwentowa spowiedź przedświąteczna od godz. 14.00 do godz. 16.00. Msza wieczorna o godz. 17,00, a przed nią adoracja w ciszy.
• Przed nami ostatnie dni tegorocznego Adwentu. Starajmy się jak najlepiej przygotować na duchowe spotkanie z przychodzącym Jezusem i godnie świętować Boże Narodzenie. Z Sakramentu pokuty można jeszcze skorzystać rano pół godziny przed roratami oraz we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do końca Mszy roratniej. Msze roratnie będą w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 6.45, a we wtorek i czwartek o godz. 18,00.
• Jeśli osoby chore, samotne i nie mogące wyjść z domu chcą skorzystać z wizyty kapłana i posługi sakramentalnej oraz przyjąć Komunię w święta, to proszę ich zgłosić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Odwiedziny tych osób będą w środę od godz. 9,00. Natomiast szafarz w Boże Narodzenie przyniesie Komunię świętą po Mszy o godz. 10,30. tym osobom, które zostaną wcześniej zgłoszone.
• W środę o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów.
• W sobotę wieczorem w gronie rodzinnym będziemy przeżywać Wigilię przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Powinna ona mieć charakter religijny. Nie powinno zabraknąć wspólnej, rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną, odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się pobłogosławionym opłatkiem i składania życzeń oraz wspólnego śpiewu kolęd. Przeżyjmy ten czas z wiarą, w radości, życzliwości i pokoju. O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w Boże Narodzenie będą o godz. 8.00, 10.30 i 17.00. Msze Święte w 2 dzień Świąt będą o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 – chrzcielna. Nie będzie Mszy wieczornej. Przed Nowym Rokiem od 27 do 31 grudnia planuję kolędę w rodzinach z ul. Nad Potokiem, Zawiłej, Szkolnej, Dworskiej, Leśnej, Cichej i Wesołej. Dokładny plan podam w połowie tygodnia.
• W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, kalendarze na rok 2023, nowy numer „ Stasia” na styczeń oraz świece wigilijne.
• Składka z Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
• Dziękuję rodzinom Prochownik, Antos i Prochownik z ul. Zakątek za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Szlacheckiej 46, 48, 52, 54 i 58