Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA ADWENTU,19.12


IV NIEDZIELA ADWENTU,19.12

• Dzisiaj adwentowa spowiedź przedświąteczna od godz. 13.30 -15.00 oraz od 16.00 do 17,30. Msza wieczorna o godz. 17,00, a przed nią adoracja w ciszy.

• Przed nami ostatnie dni tegorocznego Adwentu. Starajmy się jak najlepiej przygotować na duchowe spotkanie z przychodzącym Jezusem i godnie świętować Boże Narodzenie. Msze roratnie będą od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o godz. 6,30.

• Jeśli osoby chore, samotne i nie mogące wyjść z domu chcą skorzystać z wizyty kapłana i posługi sakramentalnej oraz przyjąć Komunię w święta, to proszę ich zgłosić w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Odwiedziny tych osób będą w środę od godz. 9,00. Natomiast szafarz w Boże Narodzenie przyniesie Komunię świętą po Mszy o godz. 10,30.

• W czwartek o godz. 16.45 spotkanie ministrantów.

• W piątek wieczorem w gronie rodzinnym będziemy przeżywać Wigilię przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Powinna ona mieć charakter religijny. Nie powinno zabraknąć wspólnej, rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną, odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamania się pobłogosławionym opłatkiem i składania życzeń oraz wspólnego śpiewu kolęd. Przeżyjmy ten czas z wiarą, w radości, życzliwości i pokoju. O północy zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w Boże Narodzenie będą o godz. 8.00, 10.30 i 17.00.

• W tym roku w 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie Mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo dla rodzin. Msze Święte będą o godz. 8.00, 10.30 i 13.00 – chrzcielna. Nie będzie Mszy wieczornej. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W tym roku wyjątkowo, bo jest to 4 niedziela miesiąca, składka na uniwersytet będzie w 1-y dzień świąt. Natomiast 26 grudnia składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

• Składam podziękowanie za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę rodzinom z ul. Wspólnej 25, 29, 31 i jednej rodzinie spod nru 24.

• W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece wigilijne duże i małe oraz kalendarze na 2022 rok.

• Po świętach planuję odwiedziny kolędowe w rodzinach mieszkających na ul. Długiej, Szlacheckiej, Wspólnej i Łanowej. Dokładny plan podam w tym tygodniu

Życzenia na Boże-Narodzenie-2021