Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 27.03

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 27.03

• Dzisiaj o godz. 16.15 Gorzkie Żale. Msza wieczorna o g. 17,00. Podejmujmy ofiarę modlitwy, postu i wyrzeczeń w intencji zaprzestania wojny na Ukrainie.
• Dziękuję panu organiście i kościelnemu oraz wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych i uroczystości odpustowej.
• Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 16,45.
• 1 kwietnia Mszą o godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rejestracja na str. www.edk.org.pl
• w 1 piątek miesiąca Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 7.00 i 18,00. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6,30 i wieczorem od godz. 17,00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9,00. Dla osób, które przyjmują księdza co miesiąc będzie to zarazem wizyta przedświąteczna. Droga Krzyżowa o godz. 17,15.
• W 1 sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo wynagradzające i zmianka tajemnic różańcowych.
• W najbliższą sobotę 2 kwietnia spotkania dla młodzieży przygotowującej sie do bierzmowania. Jedna grupa o godz. 8.30, a druga o godz. 11,00. Próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.30.
• 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przed Kurią w Krakowie pod Oknem Papieskim będzie czuwanie od godz. 20.00 do 22,00.
• W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
• W niedziele Palmową 10 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się przed naszym kościołem konkurs na najdłuższą palmę.
• Dziękuję p. Magdalenie Grabińskiej oraz p. Książek z ul. Szkolnej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szkolnej 26. Na stronie parafialnej i przy wyjściu z kościoła dostępny już jest dalszy plan sprzątania.