Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 07.01

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 07.01

• Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego i cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia(Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Pamiętajmy o wdzięczności Bogu za dar naszego chrztu. Możemy to uczynić choćby na Adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy Świętej. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
• Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii w sposób uroczysty udzielany jest w 4 niedzielę każdego miesiąca na Mszy świętej o godz. 10,30. Chrzest udzielany jest także 26 grudnia i w Poniedziałek Wielkanocny . Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące chrześcijańską, katolicką wiarę, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.
• Dzisiaj o godz. 15.00 na plebani spotkanie kolędowo-opłatkowe dla 1, 2 i 3 Róży z Borku. Natomiast za tydzień zapraszam 1 i 2 Różę z Zelczyny oraz Różę Mężczyzn.
• Próba Chóru parafialnego w piątek o g. 20.00, a spotkanie Scholi w sobotę o 9,30. Spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania będzie 23 i 30 stycznia.
• Dyrektor, Grono pedagogiczne i uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na jasełka, które odbędą się w sobotę 13 stycznia w sali gimnastycznej o godz. 16,00.
• Dziękuję Lucynie, Marii i Małgorzacie Najder oraz Dorocie Baran z ul. Spacerowej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę. Dziękuje również za złożoną ofiarę rodzinie Nowak i Ptak z ul Spacerowej W tym tygodniu tę posługę podejmą rodziny z ul. Spacerowej 26 i 28 oraz z ul. Rekreacyjnej 2, 8 i 10.
• W zakrystii można jeszcze nabyć nowy numer „ Stasia” na styczeń.
• Dobiega powoli końca kolędowa wizyta duszpasterska. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w swojej rodzinie w wyznaczonym czasie, a chce to jeszcze uczynić, to zapraszam do kontaktu, aby ustalić dogodny termin. Ostatnia część planu kolędy przedstawia się następująco:

 

ULICA

DZIEŃ

GODZINA

Dworska – od ul. Szlacheckiej po obu stronach drogi

08 I 2022

poniedziałek

od godz. 15.00

Rekreacyjna – od ul. Spacerowej

09 I 2024

wtorek

od godz. 19,00

Spacerowa – od rodz. Panek po obu stronach drogi

10 I 2024

środa

od godz. 15.00

Leśna – numery nieparzyste

11 I 2024

czwartek

od godz. 15.00

Leśna – numery parzyste

od godz. 19,00

Szkolna – od ul. Szlacheckiej po obu stronach drogi

12 I 2024

piątek

od godz. 14.00

Zawiła – od ul. Długiej po obu stronach drogi

13 I 2024

sobota

od godz. 9.00

Nad Potokiem – numery parzyste od ul. Zawiłej

15 I 2024

poniedziałek

od godz. 15.30

Nad Potokiem – numery nieparzyste od ul. Zawiłej

16 I 2024

wtorek

od godz. 15.00

od godz. 19.00