Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 08.01

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 08.01
• Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego i cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia(Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej. Pamiętajmy o wdzięczności Bogu za dar naszego chrztu. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
• Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii w sposób uroczysty udzielany jest w 4 niedzielę każdego miesiąca na Mszy świętej o godz. 10,30. Chrzest udzielany jest także 26 grudnia i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13,00. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące chrześcijańską, katolicką wiarę, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.
• W piątek 13 stycznia grono pedagogiczne i uczniowie SP w Borku zapraszają na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się o godz. 16,30. Po nim o g. 18.00 odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące prezentacji zadań w ramach Planu rozwoju Borku Szlacheckiego na lata 2022 – 2030 z podjęciem uchwały. Będą też omówione zasady wyboru Sołtysa i członków Rady Sołeckiej w wyborach powszechnych i podjęcie uchwały oraz temat drogi S 7 i wolne wnioski.
• Dziękuję rodzinom Góralczyk, Bochenek i Badura z ul. Szlacheckiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Dworcowej 4, 6, 15(2 rodziny)
• Dziękuję za złożoną w miesiącu grudniu ofiarę w kościele i poprzez konto parafialne na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
• W przyszłą niedzielę zapraszam na kolędowanie na plebanii 3 Różę Kobiet oraz Różę Mężczyzn z Borku. Natomiast uczniowie Szkoły Muzycznej w Skawinie po Mszy o godz. 17,00 w naszym kościele zapraszają na koncert kolędowy.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.
• W tym tygodniu kończy się kolęda. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w zaproponowanym terminie, a chcą chcą to uczynić, zapraszam do kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu.
Ostatnia część planu wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

l.p ULICA DZIEŃ GODZINA

1.ul. Szlachecka – numery nieparzyste od 131 09 I 2023 poniedziałek od godz. 14.00
2.ul. Rekreacyjna 10 I 2023 wtorekod godz. 19,00
3.ul. Wspólna – od numeru 17 11 I 2023 środa od godz. 17.00
4.ul. Zakątek – lewą str. od numeru 1 12 I 2023 czwartek od godz. 15.00
5.ul. Dworcowa– lewą stroną od nru 1 od godz. 19,00
6.ul. Długa – numery nieparzyste od ul. Łanowej 13 I 2023 piątek od godz. 14.00
7.ul. Długa – numery parzyste od ul. Łanowej 14 I 2023 sobota od godz. 9.00