Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 09.01

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 09.01


• Dzisiejsza niedziela stanowi okazję do wdzięczności Bogu za dar naszego chrztu. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00.Ta niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej.
• Od tego roku Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii w sposób uroczysty będzie udzielany w 4 niedzielę każdego miesiąca na Mszy świętej o godz. 10,30. Chrzest udzielany jest także 26 grudnia i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13,00. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące chrześcijańską wiarę, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.
• Od tego roku na Mszach pogrzebowych i ślubnych zbierana będzie ofiara, podobnie jak w niedzielę, w czasie przygotowania darów ofiarnych po modlitwie wiernych.
• Dziękuję rodzinom z ul. Zawiłej 49, 53 i 55 za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Zawiłej 41, 33, 31 i 29.
• Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00. Msza Święta dla kandydatów, przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców będzie 30 stycznia o godz. 15,00. Kandydaci proszeni są o przyniesienie indeksów.
• W tym tygodniu kończy się kolęda. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w zaproponowanym terminie, a chcą chcą to uczynić, proszone są o kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu.

WIZYTA DUSZPASTERSKA