Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26.05

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26.05

➔ Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Msza wieczorna dzisiaj o g. 17,00. W naszej archidiecezji w dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
➔ We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy o 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą w następujących miejscach:
I – ul Dworska na wysokości rodz. Gasków;
II – ul Wernera( na wysokości Firm Młodzianowski-Kapera-Lach);
III – ul. Nad Potokiem(na wysokości rodz. Piszczek);
IV – ul. Zawiła(na wysokości rodz. Zaprzałka).

Proszę rodziny mieszkające w pobliżu tych miejsc o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału: dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, młodzież i osoby do niesienia feretronów, sztandarów i baldachimu. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Majówka w Boże Ciało. Będzie o godz. 16,30. Od piątku będą procesje eucharystyczne wokół kościoła w dni powszednie po Mszy o godz. 18,00, a w przyszłą niedzielę o godz. 16,30. W czasie procesji będziemy śpiewać Litanię Loretańską w piątek, a od soboty Litanię do Serca Pana Jezusa.

➔ Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 16.15, a ministrantów i lektorów w środę po Mszy wieczornej.
➔ W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. W sobotę o godz. 7.00 Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP, nabożeństwo i zmianka tajemnic różańcowych.
➔ Dziękuję rodzinom Szymańskich, Stolarz i Janik z ul. Szlacheckiej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu sprzątanie kościoła podejmują rodziny z ul. Szlacheckiej 103, 105, 109, 115 i 117.
➔ W zakrystii można nabyć nowy czerwcowy numer „Stasia”