Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY,12.06

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY,12.06

• Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo czerwcowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, a we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
• W środę o godz. 16.30 spotkanie dla ministrantów i lektorów.
• W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte jak w niedzielę. Msza o godz. 10,30 będzie odprawiona przy kapliczce na styku ulicy Długiej i Łanowej. Po Mszy Świętej w stronę kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy ul. Długą, chodnikiem przy ul. Szlacheckiej i ul. Akacjową. Proszę naszych strażaków o kierowanie ruchem na trasie procesji i pomoc w jej przebiegu. Proszę o przygotowanie ołtarzy na ul. Długiej i Akacjowej w następujących miejscach:
I – przy rodzinie Mari i Mieczysława Okarmus
II – przy rodzinie Piszczek
III – przy rodzinie Kubas
IV – przy rodzinie Lasota i Kawula

• Przez 8 dni po Bożym Ciele Msze Święte będą o godz. 18,00, a po nich procesje eucharystyczne wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzinami w Boże Ciało, jak i przez oktawę.
• W sobotę o godz. 8.30 i 11.00 spotkanie dla kandydatów, przygotowujących się do bierzmowania. Próba scholi parafialnej o godz. 9.40.
• Dziękuję rodzinom Najder z ul. Spacerowej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Spacerowej 26 i 28 oraz z ul. Rekreacyjnej 2, 8 i 10.
• Parafia w Krzęcinie przeprowadziła kompleksową inwentaryzację cmentarza. W związku z tym osoby posiadające groby na tym cmentarzu do 31 sierpnia 2022 r mają koniecznie podać, kto jest aktualnym dysponentem grobu, lokalizację wg nowego planu i kto jest w nim pochowany. Dane te będą przyjmowane mailem na adres cmentarz@parafiakrzecin.pl, na kartce wrzuconej do skarbony w kościele lub w kancelarii parafialnej w Krzęcinie w dni powszednie po Mszy wieczornej. Nowy plan cmentarza dostępny jest w gablocie przy kościele i na stronie: www parafiakrzecin.pl
• Msze Święte w najbliższym tygodniu będą: w poniedziałek i środę o godz. 7,00, we wtorek, piątek i sobotę o godz. 18.00, a w czwartek według porządku niedzielnego. W kościele nie będzie Mszy o g. 10.30.