Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA, 10.04.2022

NIEDZIELA PALMOWA, 10.04.2022

• Dzisiaj Niedziela Palmowa. Przed kościołem o g. 10,25 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższą palmę. O g. 15.00 Droga Krzyżowa po Borku od kościoła ul. Zawiłą. Gorzkie żale o g. 16.15, a o 17,00 wieczorna Msza Święta.
• Do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
• Msze Święte będą w poniedziałek i w środę o godz. 7,00, a we wtorek o g. 18,00.
• Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą Świętą.
• Spotkanie ministrantów i lektorów na przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego w środę o godz. 16,45.
• Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą we wtorek od godz. 9,00. Jeśli chorzy mają taką potrzebę, to proszę ich zgłosić w zakrystii.
• Od czwartku wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne, które kończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania. Kościół w uroczystej liturgii celebruje„ Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”.
➔ Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18,00. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22,00 a w Wielki Piątek od godz. 9,00.
➔ W Wielki Piątek o godz. 15,00 w godzinie śmierci Pana Jezusa koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17,15. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 18,00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i Adoracja całą noc. Od godz. 22,00 – 23,00 adoruje młodzież, a potem rodziny według ustalonego porządku zgodnie z wyznaczonymi ulicami.
➔ Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę przed kościołem o godz. 9,00, 10,00 i 11,00. Po ostatnim święceniu pokarmów adoracja przy Bożym Grobie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dzieci ze SP wg planu.
➔ Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz.19,30 a po niej procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Na Wigilię przynosimy świece, aby zapalić je od paschału i odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
• Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 8,00, 10,30, i 17,00. Po Mszy o g. 10.30 szafarz przyniesie do domu Komunię zgłoszonym wcześniej chorym. W Poniedziałek Wielkanocny Msze będą o g. 8,00, 10,30 i 13,00.
• Dziękuję za złożoną w ostatnią niedzielę marca ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. 
• Bóg zapłać p. Bobula, Prochownik i Meres za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu przed świętami o tę posługę proszę rodziny z ul. Szkolnej 32, 36 i 38 oraz z ul. Cichej 2.