Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 05.04.2020 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ05.04.2020

 • Dzisiaj Msze Święte będą o godz. 10,30 i 17,00. Adoracja w ciszy od g. 16,30.
 • Msze Święte w poniedziałek i w środę będą o godz. 7,00, a we wtorek o g. 18,00.
 • Od jutra do 8 kwietnia nasz metropolita poprowadzi rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam. Rozważania abp. Marka Jędraszewskiego na Wielki Tydzień będą pomocą w bezpośrednich przygotowaniach do świąt Wielkiej Nocy w szczególnie trudnych okolicznościach zmagania się Polaków z epidemią.

Emisja konferencji na antenie Radia Maryja: 6, 7 i 8 kwietnia, godz. 8:30 i 17:10.

Emisja konferencji na antenie TV TRWAM: 6, 7 i 8 kwietnia, godz. 8:15.

 

 • Od czwartku wieczorem rozpoczyna się  Triduum Paschalne, które kończy się  nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania. Kościół w uroczystej liturgii  celebruje Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”.
 • Ze względu na czas pandemii dni te będziemy przeżywać rodzinnie w domach. Proszę o uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe. W naszym kościele Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana z udziałem tylko 5 osób plus osoby posługujące.
 • Zachęcam do skorzystania z materiałów, umieszczonych na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Archidiecezji. Stanowią one pomoc w duchowym przeżywaniu obecnego czasu, który pozbawia nas możliwości sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej.

Żaldoskonały-spowiedź

Orędzie

Komunia Duchowa

Komunia

błogosławieństwo-pokarmów

 

 • Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18,00. Adoracji przy Ciemnicy nie będzie.
 • W Wielki Piątek o 15,00 w godzinie śmierci Pana Jezusa koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce będzie Droga Krzyżowa. Zaraz po Drodze krzyżowej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Nie będzie Adoracji przy Bożym Grobie
 • Nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele na stół wielkanocny w Wielką Sobotę. Obrzęd błogosławienia pokarmów przeprowadzamy w domu. Tekst błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i naszej Archidiecezji.
 • Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 19,30.
 • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 8,00, 10,30, i 17,00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 8,00, 10,30 i 13,00 .

          Pamiętajmy, że w kościele, poza księdzem i usługującymi

nie może być więcej niż 5 osób.  

                   Chyba, że władze państwowe postanowią inaczej.

 • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Akacjowej mieszkające pod numerami 8, 10, 12, 18 i 20.
 • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty.