Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 26.12

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 26.12

• Dzisiaj 2 dzień Świąt Narodzenia Pańskiego. O godz.13.00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu świętego. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00.

• Podczas Oktawy Bożego Narodzenia w najbliższym tygodniu przypada w poniedziałek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie można skosztować poświęconego w tym dniu wina. We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników, a w sobotę na zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi.

• W środę o godz. 18.00 spotkanie scholi parafialnej.

• W piątek ostatni dzień 2021 roku. Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i dziękczynnym Te Deum o godz. 17,00. Za odśpiewanie bądź recytację w kościele lub kaplicy hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane łaski w ciągu roku, można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ biskup udzielił dyspensy.

• W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – początek Nowego 2022 Roku. W tym dniu przypada 55 Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu Przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8,00..

• Składam wyrazy wdzięczności wszystkim osobom, które przygotowały nasz kościół na świętowanie Bożego Narodzenia. Dziękuję za wykonanie pięknej szopki, która wymagała dużo poświęconego czasu i pracy oraz niemałych kosztów. Bóg zapłać.

• Dziękuję wszystkim rodzinom, które podjęły w tym roku trud troski o czystość i piękno naszej świątyni. Dziękuję również tym rodzinom, które w kończącym się roku wspierały materialnie potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Msze Święte w intencji tych rodzin zostaną odprawione w ostatni dzień roku o godz. 18,00.

• W tym tygodniu troska o naszą świątynię przypada rodzinom z ul. Wspólnej 21, 19, 17, 15 i 11. Proszę te rodziny o podjęcie tej posługi w piątek 31 grudnia.

• Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7,00, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00, a w nowy rok, jak w niedzielę.

• Od jutra rozpoczyna się kolęda według planu podanego na stronie internetowej parafii oraz wywieszonego przy wyjściu z kościoła. W najbliższych dniach przedstawia się on następująco:

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2021-2022

WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO, DOBREGO I SZCZĘŚLIWEGO 2022 ROKU. SZCZĘŚĆ BOŻE.