Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2018

Niedziela Świętej Rodziny29.12.2018

 

  • Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Na zakończenie Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • We wtorek ostatni dzień 2019 roku. Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i dziękczynnym Te Deum o godz. 17,00. Za odśpiewanie bądź recytację w kościele lub kaplicy hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane łaski w ciągu roku, można uzyskać odpust zupełny.
  • W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – początek Nowego Roku. W tym dniu przypada 53 Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu Przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok można uzyskać odpust zupełny. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca stycznia. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem wynagradzającym będzie rano o 7.00 i wieczorem o 18,00. Spowiedź będzie rano do g. 7,00 i po południu od g. 17,30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • W sobotę o godz. 7,00 Msza Święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP i zmianka tajemnic Różańca świętego.
  • W najbliższym tygodniu troska o kościół przypada rodzinom z ul. Długiej nr 35, 37, 39, 45 i 47
  • Składamy wyrazy wdzięczności tym, którzy przyczynili się do bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła. Dziękujemy także wszystkim rodzinom, które przez cały rok dbały o czystość i piękno naszej świątyni. Msza Święta w intencji tych rodzin będzie w ostatni dzień roku o godz. 18,00.
  • Dziękuję także za złożone w ubiegłą niedzielę oraz przesłane na konto parafialne ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Więcej informacji na temat remontów i inwestycji podam podczas Nieszporów na zakończenie starego roku.
  • Na Syrię do puszek przed kościołem zebrana została kwota 2134 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

 

         Życzymy wszystkim parafianom błogosławionego, dobrego i szczęśliwego

                                  Nowego 2020 roku. SZCZĘŚĆ BOŻE.