Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018  

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY30.12.2018

  • Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Przeżywamy święto Świętej Rodziny. O godz. 16.30 nieszpory. Msza Święta wieczorna o 17,00.
  • Jutro ostatni dzień 2018 roku. Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i dziękczynnym Te Deum o godz. 17,00. Za odśpiewanie bądź recytację w kościele lub kaplicy hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane łaski w ciągu roku, można uzyskać odpust zupełny.
  • We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym pierwszym dniu Nowego roku można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu O Stworzycielu, Duchu Przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym. O godz. 15,00 w naszym kościele będzie krótkie przedstawienie teatralne o tematyce Bożonarodzeniowej, przygotowane przez dzieci
  • We środę przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca stycznia. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie rano o 7.00 i wieczorem o 18,00. Po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające. Spowiedź będzie rano do g. 7,00 i po południu od g. 17,30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • W sobotę 5 stycznia o godz. 16,30 w Szkole Podstawowej w Borku będą Jasełka. Dyrekcja i grono pedagogiczne zapraszają wszystkich mieszkańców.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Składamy wyrazy wdzięczności tym, którzy przyczynili się do bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła. Dziękujemy także wszystkim rodzinom, które przez cały rok dbały o czystość i piękno naszego kościoła. Prosimy o zaangażowanie w tę posługę wszystkich mieszkańców naszej parafii.
  • Dziękuję także za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na składkę inwestycyjno-remontową. Bóg zapłać za ofiarność. Więcej informacji na ten temat podam podczas Nieszporów na zakończenie starego roku roku.
  • Życzymy wszystkim parafianom błogosławionego, dobrego i szczęśliwego nowego 2019 roku. SZCZĘŚĆ BOŻE.