Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28.05

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28.05

• Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• Jutro 2 dzień Zielonych Świąt, święto NMP, Matki Kościoła. W naszym dekanacie suma odpustowa o godz. 11.00 w Woli Radziszowskiej i Jaśkowicach o godz. 18,30. W środę święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i rozpoczęcie miesiąca, poświęconego Sercu Pana Jezusa. W czerwcu będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy w poniedziałek, środę i piątek, a we wtorek, czwartek i sobotę litania będzie śpiewana przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17,40. W niedzielę i święta nabożeństwo czerwcowe o godz. 16,30.
• Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17,00, w piątek o godz. 20.00 spotkanie chóru parafialnego, a próba scholi w sobotę o godz. 9,30.
• W 1 piątek miesiąca Msza Święta ku czci Serca Bożego i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i wieczorem od 17,30. Odwiedziny chorych od godz. 9,00. w 1 sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. Po Mszy nabożeństwo i zmianka tajemnic różańcowych.
• Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Borku zapraszają uczniów i przedszkolaków wraz z rodzinami na piknik rodzinny, który odbędzie się w sobotę 3 czerwca.
• Dziękuję rodzinom Bębenek, Gawron, Kucharczyk i Opyrchał z ul. Długiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu troskę o nasz kościół podejmują rodziny z ul. Akacjowej 2, 2A, 4 i 6.
• W tym roku z procesją Bożego Ciała pójdziemy ul. Zawiłą i Szkolną w stronę boiska sportowego i z powrotem do kościoła. Ołtarze planowane są w następujących miejscach: I – przy rodzinie Boroń i Morek, II – przy rodzinie Dywan, III – przy Nowej Remizie, IV – przy rodzinie Morawa na styku ulic Spacerowej i Szkolnej.
• 17 i 18 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Po drodze zwiedzanie Komańczy, Dukli, Dębowca, Jarosławia. Koszt wynosi 350 zł. Cena obejmuje nocleg w Przemyślu, 1 obiadokolację i śniadanie. Przy zapisie wpłacamy 150 zł zaliczki.
• W zakrystii można nabyć nowy numer „Stasia” na miesiąc czerwiec
• Burmistrz MiG Skawina zaprasza do zapoznania się z ponownym projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina. Będzie on udostępniony w dniach 28.05 do 28.06. 2023r. w godzinach pracy urzędu z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt oraz 9 czerwca. Szczegóły w Obwieszczeniu.

Obwieszczenie 1 Obwieszczenie 2