Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO,19.05

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO,19.05
➔ Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta o godz. 12.00. Przystąpi do niej 25 dzieci. 50 lat temu Ks. Stanisław przyjął święcenia kapłańskie. O godz. 16.30 na nabożeństwie majowym będziemy się modlić w jego intencji. Msza jubileuszowa będzie 16 czerwca o godz. 12,00. Msza wieczorna dzisiaj o g. 17,00.
➔ Jutro 2 dzień Zielonych Świąt – święto NMP, Matki Kościoła. Msza Święta o godz. 18,00. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
➔ Spotkanie kandydatów na ministrantów w czwartek o g. 16.15, a ministrantów i lektorów o 17,00. Próba scholi w sobotę o godz. 9,30.
➔ Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie naszej świątyni i otoczenia naszego kościoła, odmalowanie balustrad, zrobienie nowej kamiennej misy do kropielnicy z wodą święconą w przedsionku naszego kościoła oraz złożony dar ołtarza. Obrusy, które są na ołtarzach zostały zakupione z ofiary złożonej przez rodziców dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. 2 lata temu 15 maja. Bóg zapłać. W najbliższym tygodniu sprzątanie kościoła podejmują rodziny z ul. Szlacheckiej 69, 89, 91, 95 i 103.
➔ Procesja w Boże Ciało pójdzie następująca trasą: ul Szlachecka – ul. Dworska – ul. Wernera – ul. Szkolna – ul. Zawiła – ul. Długa.
OŁTARZE:
I – ul Dworska na wysokości rodz. Gasków;
II – ul Wernera( na wysokości Firm Młodzianowski-Kapera-Lach);
III – ul. Nad Potokiem(na wysokości rodz. Piszczek);
IV – ul. Zawiła(na wysokości rodz. Zaprzałka).
➔ W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii.
➔ Majówki w dni powszednie będą o g. 17.30, a Msze Święte o godz. 18,00. Zapraszam na nie dzieci pierwszkomunijne z rodzinami oraz te, które wspominają rocznicę.