Ogłoszenia duszpasterskie – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 02.04.2024

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 02.04.2024

➔ Dzisiaj Poniedziałek w oktawie Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą jeszcze o godz. 10.30 i 13.00. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
➔ Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Ochronę życia, który zakończy się w Dzień Świętości Życia 8 kwietnia. To także dzień naszego odpustu parafialnego. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będą przewodniczyć księża z naszego dekanatu, którzy w tym roku przeżywają złoty jubileusz święceń kapłańskich. Naszą parafialną uroczystość uświetni Orkiestra dęta z Podstolic. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
➔ W czwartek o godz. 16.15 spotkanie dla kandydatów na ministrantów, o 17.00 spotkanie ministrantów i lektorów. W piątek o godz. 20.00 spotkanie Chóru parafialnego. Próba scholi w sobotę o godz. 9,30.
➔ W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o g. 18.00. Po Mszach nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych. W pierwszą sobotę Msza Święta o g. 7.00, a po niej nabożeństwo ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP
➔ Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
➔ Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 16.30 uczczenie obrazu i koronka do Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu. Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie przeżywało odpust, a w naszym dekanacie odpust w parafii Skawina – Ogrody. Suma o godz. 11,30. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia z koronką będzie dzisiaj po Mszy o g. 8,00, a w pozostałe dni przed Mszami
➔ Dziękuję osobom, które przygotowały dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grobu” oraz wystroju naszego kościoła do Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję Służbie liturgicznej, p. kościelnemu i p. organistom, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, panom od baldachimu, Scholi, Chórowi parafialnemu oraz wszystkim osobom, które angażowały się w liturgię, śpiew i procesję rezurekcyjną w czasie tegorocznych Świąt Paschalnych.
➔ Dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu oraz tym, którzy wsparli w tym miesiącu nasze parafialne inwestycje i remonty. Dziękuję rodzinom Boroń, Woźniak i Pałka z Zelczyny za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę raz rodzinom Tyrka, Pilch i Boroń za złożoną ofiarę O tę posługę najbliższym tygodniu proszę kolejne rodziny z Zelczyny.
➔ W zakrystii jest jeszcze świąteczny numer miesięcznika Staś na miesiąc kwiecień.