Ogłoszenia duszpasterskie – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 10.04.2023

Dzisiaj Poniedziałek w oktawie Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą jeszcze o godz. 10.30 i 13.00. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
• Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,30.
• Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 16.30 uczczenie obrazu i koronka do Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu. W naszym dekanacie odpust w parafii Skawina – Ogrody. Suma o godz. 11,30.
• Dziękuję osobom, które przygotowały dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grobu” oraz wystroju naszego kościoła do Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję Służbie liturgicznej, p. kościelnemu i p. organiście, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, panom od baldachimu, Scholi, Chórowi parafialnemu oraz wszystkim osobom, które angażowały się w liturgię, śpiew i procesję rezurekcyjną w czasie tegorocznych Świąt Paschalnych.
• Dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję rodzinom Żmuda, Masłoń, Grzywa i Gwóźdź z ul Długiej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu dyżur przypada rodzinom z ul. Długiej 72, 70 i 66.
• W zakrystii jest jeszcze świąteczny numer miesięcznika Staś na ten miesiąc .
• Msze Święte w środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. W niedzielę o godz. 15.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci i ich rodzin, które 21 maja będą przeżywać I Komunię św.