Ogłoszenia duszpasterskie – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 18.04.2021

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 18.04.2021

• Dzisiaj Poniedziałek w oktawie Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą jeszcze o godz. 10.30 i 13.00. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
• Od wtorku 19 IV do soboty 23 IV w dekanacie skawińskim będzie gościła Ikona Świętej Rodziny z Nazaretu: wtorek – par. śś. Ap. w Skawinie, środa – par. Radziszów, czwartek – par. Krzęcin, piątek – par. Brzeźnica. Na spotkanie z peregrynującą ikoną nasza parafia zaproszona jest do Krzęcina. W czwartek 21 kwietnia o godz. 16,30 będzie przywitanie ikony, a o godz. 17.00 Msza Święta.
• Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 16.30 uczczenie obrazu i koronka do Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu.
• Dziękuję osobom, które przygotowały dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grób” oraz wystroju naszego kościoła do Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję ministrantom, lektorom, p. kościelnemu i p. organiście, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, panom od baldachimu oraz wszystkim osobom, które angażowały się i brały udział się w liturgii, procesji rezurekcyjnej tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
• Dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję p. Katarzynie Klęk, Marii Sęk oraz p. Jackowi Sęk za posprzątanie w środę i sobotę kościoła na Triduum Paschalne i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu dyżur przypada rodzinom z ul. Cichej 6, 10, 15, 9, 5 i 3.
• W zakrystii jest już nowy numer miesięcznika Staś na miesiąc maj.
• W przyszłą niedzielę składka inwestycyjno – remontowa na potrzeby parafii
• Msze Święte w środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. W niedzielę o godz. 15.00 Msza Święta i poświęcenie świec dla rodzin, które 15 maja o godz. 12,00 będą przeżywać I Komunię św.