Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 04.06

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 04.06
• Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.16.30 nabożeństwo czerwcowe. Msza wieczorna o godz. 17,00. Litania do NSPJ w poniedziałek i środę będzie po Mszy Świętej, a we wtorek przed Mszą Świętą o godz. 17.40.
• W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pójdziemy ul. Zawiłą i Szkolną w stronę boiska sportowego i z powrotem do kościoła.. Proszę naszych strażaków o kierowanie ruchem na trasie procesji i pomoc w jej przebiegu. Proszę o przygotowanie ołtarzy na ul. Szkolnej i Rekreacyjnej:
I – przy rodzinie Boroń i Morek
II – przy rodzinie Dywan
III – przy Nowej Remizie
IV – przy rodzinie Morawa na styku ulic Spacerowej i Szkolnej
• Po Bożym Ciele od piątku do czwartku 15 czerwca Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18,00, a po nich procesje eucharystyczne wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzinami w Boże Ciało i przez oktawę.
• Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy wieczornej, a próba scholi w sobotę o godz. 9,30.
• Dziękuję rodzinom Pawlik, Kurlit, Kawula, Lasota, Gaweł i Tomczyk z ul. Akacjowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu troskę o nasz kościół podejmują rodziny z ul. Akacjowej 8, 10, 12, 18 i 20.
• Dziękuję za złożoną w ubiegłą niedzielę i w miesiącu maju ofiarę na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Zostają one przeznaczone na witraże.
• 17 i 18 czerwca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Proszę o dokonywanie zapisów do 11 czerwca.
• W zakrystii można nabyć nowy numer „Stasia” na miesiąc czerwiec