Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22.05.2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22.05.2022

• Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o 17,00. Majówki w tygodniu są odprawiane przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Zapraszam do licznego udziału rodziny, młodzież, dzieci, kandydatów do bierzmowania.
• W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają „dni krzyżowe”, w których Kościół urządza procesje błagalne oraz modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W okresie wojny na Ukrainie i w czasach niespokojnej pogody niech nie braknie błagania Boga o błogosławieństwo i pomoc, aby uchronił nas od głodu. W poniedziałek o godz. 17.30 procesja z kościoła do krzyża obok p. Marchewków, na początku ul. Długiej. W środę o 17.30 procesja wokół kościoła do krzyża misyjnego. Natomiast we wtorek Msza Święta będzie odprawiana przy kapliczce koło p. Cyganików. O godz. 17.45 odśpiewamy tam majówkę, a po Mszy będzie procesja błagalna w stronę Krzęcina do granic naszej parafii. We wtorek 24 maja w kościele nie będzie Mszy i nabożeństwa majowego.
• W poniedziałek Msza Święta w intencji dzieci kl. 4, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej. We wtorek przypada wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych. W czwartek św. Filipa Nereusza, kapłana i Dzień Matki. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii Facimiech-Pozowice uroczystość odpustowa. Suma o godz. 11,30.
• W czwartek o godz. 16.45 spotkanie dla ministrantów i lektorów, a w sobotę o godz. 9.40 próba scholi parafialnej.
• Dziękuję rodzinom Borycz, Filcek, Wawrzeniec i Lisowskich z ul. Słonecznej za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu troskę o kościół podejmą rodziny z ul. Słonecznej 2×18, 9 i 3.
• Msze Święte w tygodniu będą odprawione po nabożeństwie majowym o g. 18,00