Ogłoszenia duszpasterskie – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.02

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.02

• Dzisiaj i w Środę popielcową przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na Ukrainę, na którą spadło nieszczęście wojny. Módlmy się o pokój na Ukrainie, aby zakończyła się tam wojna oraz nie ginęli i nie cierpieli ludzie. Na zakończenie Mszy będziemy się o to modlić suplikacjami. O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o godz.17,00.
• Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
• 2 marca w Środę Popielcową rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18,00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie po Mszy rannej. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej archidiecezji w tym dniu rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca. Podejmijmy i realizujmy postanowienia wielkopostne, aby przezwyciężać nasze wady, grzechy, uzależnienia i złe przyzwyczajenia, aby być prawdziwymi uczniami Chrystusa.
• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Msza święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.15.
• W czwartek spotkanie ministrantów o godz. 16,45.
• W 1 piątek miesiąca Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające o g. 7.00 i 18,00. Okazja do spowiedzi rano od g. 6.30 i wieczorem od g. 17,00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9,00. W 1 sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmianka tajemnic różańca.
• W sobotę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania. O g. 8.30 kl. VII, a o g. 11.00 kl. VIII. Próba scholi o godz. 9.30.
• Dziękuję rodzinom p. Ćwik i Pałka z ul. Nad Potokiem za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem 55, 51, 49, 47 i 45.
• Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.