Ogłoszenia duszpasterskie – XII NIEDZIELA ZWYKŁA,19.06

XII NIEDZIELA ZWYKŁA,19.06

• Dzisiaj o godz.16.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i uroczystość odpustowa w parafii Brzeźnica. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Dziękuję rodzinie Cyganików za przygotowanie miejsca na sprawowanie Eucharystii w Boże Ciało oraz rodzinom Okarmus, Piszczek, Kubas, Lasota i Kawula za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Dziękuję rodzinom z Zelczyny i wszystkim osobom, które się w to włączyły. Dziękuję za dekorację domów i trasy procesji. Dziękuję osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, chłopcom z dzwonkami i dziewczynkom, sypiącym kwiaty, panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, strażakom i wszystkim, którzy pobożnie oddawali publiczną cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.
• W piątek o godz. 8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Spowiedź z tej okazji będzie w czwartek od g. 17.00 do 18,00.
• W sobotę o g. 14.00 przed kościołem rozpoczną się obchody Jubileuszowe X -lecia OSP w Borku Szlacheckim. Będzie poświęcenie sztandaru, Msza Święta dziękczynna i poświęcenie Remizy. O godz. 20.00 w nowej Remizie będzie zabawa taneczna. Na te wydarzenia serdecznie zapraszają nasi strażacy.
• Dziękuję rodzinom Bednarz, Gibek i Mazurkiewicz z ul. Rekreacyjnej za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu dyżur w kościele przypada rodzinom z ul. Rekreacyjnej 11 oraz ul. Spacerowej 28, 30, 34 i 36
• W przyszłą niedzielę na Mszy o g. 17.00 młodzież podziękuje za kolejny etap przygotowania do Sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie z ich rodzicami.
• Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe.
• W zakrystii można już nabyć nowy numer „Stasia na miesiąc lipiec.
• Msze Święte w najbliższym tygodniu będą o godz. 18,00.