Ogłoszenia duszpasterskie – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA18.08.2019

 

  • Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki” przeprowadza zbiórkę publiczną na doposażenie pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzozowie oraz wypoczynek letni. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę św. Piusa X, papieża, a w czwartek NMP Królowej. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 22 sierpnia o godz. 17,00 Msza Święta z procesją światła.
  • Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom z Borku Szlacheckiego i Zelczyny, które przez ostatni rok włączyły się w trud sprzątania naszego kościoła. Dziękuję za sprzątanie, dekorowanie kwiatami i składane na ten cel ofiary. Z tych ofiar i z daru indywidualnych osób powstały piękne rabatki przed naszym kościołem. Wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły i które o to dbają składam Bóg zapłać. Troska o zewnętrzny wygląd kościoła to jeden ze sposobów realizacji 5 przykazania kościelnego. Od 24 sierpnia rozpoczynamy sprzątanie naszego kościoła według nowego harmonogramu. Jest on dostępny w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Jeśli ktoś w wyznaczonym terminie nie może przyjść, to można się z kimś wymienić lub złożyć wcześniej dowolną ofiarę na ten cel do koperty na tacę lub przekazać proboszczowi. W najbliższą sobotę prosimy o podjęcie troski o naszą świątynię rodziny z ul. Szlacheckiej mieszkające pod numerami  1, 3, 5, 7 i 9.
  • W przyszłą niedzielę składka na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii.
  • Nasza parafia w dniach 20 – 21 września organizuje pielgrzymkę do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza, Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Koszt pielgrzymki wynosi 230 zł, a zapisy są do 8 września. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a  we wtorek , czwartek i sobotę o godz. 18,00.