Ogłoszenia duszpasterskie – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.09.2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.09.2022

• Dzisiaj przypada święto Stanisława Kostki, zakonnika. W naszej archidiecezji obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Przed kościołem do puszek będzie możliwość złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Wszystkim obchodzącym imieniny, wśród których jest także nasz Ks. Stanisław składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Boża pomoc, opieka Matki Najświętszej i św. Stanisława umocnią zdrowie, siły i przyniosą potrzebne dary w codziennym życiu. O godz.16.30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• We wtorek przypada wspomnienie świętych męczenników koreańskich, w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
• W sobotę 24 września o godz. 10.00 rozpocznie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będzie ona przeżywana w duchu dziękczynienia za beatyfikację Pauliny Jaricot.
• Spotkanie scholi w sobotę o godz. 9.40.
• Dziękuję rodzinom z Zelczyny za podjęcie troski o nasz kościół i złożoną ofiarę. W tym tygodniu również proszę o tę posługę rodziny z Zelczyny. Natomiast zgodnie z nowym planem od października sprzątanie kościoła rozpoczynają rodziny z ul. Szlacheckiej.
• W niedzielę 2 października o godz. 15,00 zapraszam dzieci klas trzecich wraz z rodzicami na Mszę świętą rozpoczynającą przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej. Natomiast po Mszy o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W zakrystii dzieci z kl 1, 2, 3 i 4 SP mogą odebrać plansze i obrazki na Niedzielne spotkania z Ewangelią.
• W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne i remontowe w naszym kościele.
• Msze Święte w najbliższym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00.