Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.11.2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.11.2022

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem można złożyć u ministrantów ofiarę na ubogich do puszek. Można też wspomóc rehabilitację Szymona cierpiącego na zanik mięśni po porażeniu mózgowym. Zbiórkę na ten cel przeprowadza Stowarzyszenie Dobrosław. O godz. 16,30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• W czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy.
• Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17,00. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.40.
• W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i poświecenie rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Po wystawieniu spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.
• W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2023.
• Dziękuję rodzinom Pospuła, Przebinda i Gryndzieluk z ul. Szlacheckiej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu posługę w naszej świątyni podejmą rodziny z ul. Szlacheckiej 119, 123, 127, 129 i 131.
• Mamy już wymienione okna. Szyby witrażowe zostały zdemontowane i po modyfikacji będą sukcesywnie, etapami, montowane do nowych okien. Od razu tego nie można było zrobić ze względu na koszty. Dziękuję wszystkim osobom, które wykonały prace związane z obróbką okien, montażem parapetów w środku kościoła i na zewnątrz oraz tym osobom, które po tych pracach sprzątały kościół. Jutro chcemy uporządkować otoczenie kościoła po tych pracach. Zapraszam więc osoby, które by zechciały w tym pomóc jutro na godz. 8,30.
• Wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze w łączności z parafiami skawińskimi będzie 25 listopada. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie. Koszt 40 zł.
• Msze w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.