Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.11.2022

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.11.2022

• Modlimy się już od dzisiejszej niedzieli za zmarłych podanych w tym roku do wypominków. Nowe wypominki roczne wywieszone są w gablocie przy krzyżu misyjnym. Będziemy się za nich modlić na przemian po Mszy o godz. 8,00 i przed Mszą o g. 10,30. Dzisiaj różaniec za zmarłych o g. 16.15. Msza wieczorna o g. 17,00.
• W środę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a w piątek św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w int. Ojczyzny będzie o godz. 8,00. Niech udział w Eucharystii i modlitwa w tym dniu będzie wyrazem patriotyzmu i troski o Polskę.
• Spotkania dla kandydatów w czwartek o g. 16,00, a dla ministrantów i lektorów o godz. 17,00. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.40.
• W sobotę 12 listopada parafialna pielgrzymka do Kalwarii Z. na dróżki za zmarłych z naszych rodzin. Zapisy do środy 9 listopada. Wyjazd o godz. 8,15.
• W przyszła niedziele 13 października z inicjatywy papieża Franciszka po raz szósty będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa z 2 Listu św. Pawła do Koryntian. „Chrystus dla was stał się ubogim”. Szczegóły przeżywania tego wydarzenia w Krakowie dostępne są na plakacie przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ubogich do puszek. Również za tydzień Stowarzyszenie Dobrosław przeprowadzi zbiórkę na rehabilitację Szymona cierpiącego na zanik mięśni po porażeniu mózgowym.
• W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2023 oraz nowy numer „Stasia”.
• Dziękuję rodzinie Szymańskich i Stolarz z ul. Szlacheckiej za posprzątanie naszego kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu posługę w naszej świątyni podejmą rodziny z ul. Szlacheckiej 103, 105, 109, 115 i 117.
• Dziękuję za złożoną w kościele ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii w czwartą i ostatnią niedzielę października oraz poprzez konto parafialne. Przeznaczona będzie na wymianę okien, która będzie przeprowadzona w najbliższy poniedziałek. Bóg zapłać.
• Msze w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7,00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00. A w piątek o godz. 8,00.