Ogłoszenie duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020 

II Niedziela Wielkiego Postu08.03.2020

 

 • Dzisiaj wielkopostną modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy misje. Gorzkie Żale o godz. 16,00 i Msza wieczorna o g. 17,00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Mobilizujmy się w rodzinach do udziału w wielkopostnych nabożeństwach
 • W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Kupując je wspieramy wielkopostną akcję charytatywną, której patronuje Caritas. Natomiast do skrzynki przy ambonie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich w dniach 9 – 11 marca o godz. 19,00 odbędą się rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
 • Spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania dla grupy pogimnazjalnej będzie w sobotę 03 g. o 8,15, a dla drugiej grupy w niedzielę 15.03 po Mszy o 10,30.
 • Spotkanie ministrantów w sobotę 15 marca o godz. 16,45 w salce.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15,00 Msza Święta dla dzieci klas trzecich SP i ich rodziców przygotowujących się do uroczystości I Komunii świętej w rodzinie.
 • Za dwa tygodnie od niedzieli 22 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Robert Młynarczyk, pracujący w parafii św. Barbary w Chrzanowie. Rekolekcje zakończą się odpustem parafialnym ku czci tajemnicy Zwiastowania Pańskiego 25 marca. Kazanie odpustowe będzie głosił. Ks kanonik Stanisław Raczek. Program rekolekcji znajduje się przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej.
 • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 54, 52, 48, 46 i 42 .
 • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina apeluje o rozsądną troskę o swoje zdrowie i o środowisko w którym żyjemy. Na plakatach odnajdziemy, jak zapobiec zakażeniu koronawirusem i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia. Przypomina także, aby nie palić traw, liści i innych odpadów organicznych. Szczegóły postępowania w tym względzie na załączonym ogłoszeniu.
 • Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w uroczystości beatyfikacyjnej Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego, w Warszawie, w czerwcu, to proszę to zgłosić do 15.03.
 • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o g. 7,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.