Ogłoszenie duszpasterskie – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 29.05.2022

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 29.05.2022

• Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
• We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. W środę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka. W tym miesiącu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W niedziele, święta i uroczystości będzie nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa pół godziny przed Mszą wieczorną. Natomiast w dni powszednie Litanię będziemy odmawiać po Mszy Świętej.
• W tym tygodniu przypada 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. W 1 piątek Msze Święte i nabożeństwo wynagradzające będą o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17,15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9,00. W 1 sobotę Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7,00.
• W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów.
• W sobotę dzieci pierwszokomunijne będą miały pielgrzymkę dziękczynną do Zakopanego. Chętni parafianie mogą się dołączyć. Są jeszcze wolne miejsca.
• Dziękuję rodzinom Pankiewicz, Kłys i Skocz z ul. Słonecznej za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu troskę o kościół podejmą rodziny z ul. Spacerowej 1, 2, 3, 4 i 5.
• Składam Bóg zapłać rodzinom, które tydzień temu i w tym miesiącu złożyły ofiarę na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Zostały zakupione organy, ponieważ poprzedni instrument odmówił posłuszeństwa. Dziękuję dwóm osobom, które częściowo zasponsorowały ten niespodziewany wydatek i chcą pozostać anonimowymi ofiarodawcami.
• W zakrystii można zakupić nowy numer „Stasia” na miesiąc czerwiec.